Hikayemiz

2007de bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan Elim Sende,  2010 yılında dernekleşti.  Başlangıcından bu yana yaklaşık 500 ihtiyaç sahibi çoçukla ücretsiz çalıştık. Çoçuklarımız bu süreç içinde binlerce eser üretti ve 5 yıl sonu gösterisi düzenlediler.

ÇOÇA Bilgi Üniversitesi Çocuk Hakları Birimi ile eğitimler, atölyeler, şenlikler düzenledik. 2010, 2012 İstanbul Çocuk ve Gençlik Bienali’nde, 2012 Çanakkale Bienali’nde Mavi Tay ile işbirliği içinde atölyeler, sergiler gerçekleştirdik. SALT Beyoğlu Yorumlama kapsamında lise öğrencileriyle ses ve hareket atölyeleri yaptık. Kumbaracı 50’de çocuk ve ebeveynlerine yönelik interaktif gösteriler, atölyeler düzenlik.

2012den bu yana kendi özerk alanımızda çalışmalarımızı yürütüyoruz.  Beyoğlu bölgesinde 1 ilkokul ile çalışırken bu sayıyı 3e çıkardık.  Eğitmen kadromuzu 4 eğitmenden 14 eğitmene büyütürken, idari kadromuzuda güçlendirdik.

Hafta sonu atöleylerimizle içeriğimizi zenginleştirdik ve okul öncesi gruplarlada çalışmaya başladık. Elim Sende’yi kendi aktiviteleri ile sürdürülebilir bir finansal yapıya taşımak yakın gelecek için amacımız. Zira yolun başındayız ve önümüzde uzun bir yol.  Elimizi sımsıkı tutan minik eller bir yanda; eli açık, gönlü geniş destekçilerimiz diğer yanda olduğu sürece durmak yok bize.

Biz çocukların elindeki yaratıcı güçden ilham alıyor, onlar gibi umutla merak ediyoruz: “El el üstünde kimin eli var?”

 
In this way, by developing a niche and owning it, you will succeed.