Cemal Acet

Neden Elim Sende?

ElimSende, hayalimdeki çocuk odaklı projelerimin hem geçmiş hem de geleceğe dönük adımlarını canlandıran ve onlara hayat veren, sanatın kendisi kadar renkli bir yaşam şekli benim için. Neden mi? Çünkü hepimiz çocuktuk..!

Hakkında

1988 Manisa/Turgutlu doğumlu Cemal ACET müzisyen bir babanın oğludur.küçük yaşlarda müzik,dans ve güzel sanatlar eğitimlerine başlamıştır.2011 yılı Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Türk Halk Oyunları bölümü lisans mezunudur.2011 Uluslar arası Pilates Federasyonu Pilates MATWORK Eğitim Sertifikası almıştır.2011 Norveç Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi – Geleneksel Müzik Ve Dans Bölümü IPEDAM Erasmus Eğitim Programı Trondheim / Norway katılmıştır.2014 Mimar sinan üniversitesi Orff-Schulwerk 16 saatlik eğitim sertifikası almıştır. 2012-2013 yılında milli eğitimden görevlendirilerek ücretli müzik öğretmenliği yapmıştır.2008 yılından itibaren çeşitli halk eğitim merkezlerinde,kolejlerde,dernek ve özel gruplarda halk oyunları, gitar,bağlama, pilates eğitmenliği yapmaya devam etmektedir.Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi pedagojik formasyon programı,İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Ruhsal Bozukluklarda Sanat Terapileri Kursu ve Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde Psikiyatri eğitimlerine halen devam etmektedir.

Yer aldığı projeler/işbirlikleri

2013 TRT 23 Nisan Gala Açılış Gösterisi (Dansçı)

2012 Merkezi Finans ve İhale Birimi ve Kültür Bakanlığı tarafından Sivil Toplum Hizmeti: AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Kültür ve Sanat Bileşeni (OCD-CA) ‘’Hayat Sanattan Öğrenir’’ Projesi COMPANIA ŞAMATA İtalya – Türkiye Ortak Oyun ( Oyuncu,Dansçı,Müzisyen)

2011 FOMGED (İzmir Folklor Müzik Ve Gençlik Kulübü) Kara Sevda Sonsuz Deniz Dans Tiyatrosu

2010 Shanghai Expo 2010 China / İzmir İz-su Kanal Projesi Tanıtımı (Müzisyen-Dansçı)

2009 anadolu ateşi Evolution projesi (dansçı)

2009 T.C Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Güney Deniz Saha Komutanlığı Yenikale / İzmir (18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 94.Yıl Dönümü Kutlama Etkinlikleri –Kampanalar Çalıyor Dans Tiyatrosu)

2007-2008 Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışması 2. lik Ödülü (Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Oyun Eğitmeni)

2005-2010 Ege üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Türk Halk Oyunları (Ekin konservatuar projeleri/dansçı)