Çimen Güldöker

Neden Elim Sende?

Özellikle zorlu hayat koşullarında sanatın lüks değil şart olduğuna inananlardanım. Herkesin olduğu hali ile ben de varım diyebilmesi için, bir sonraki güne birşeyler üretmiş olarak başlamanın keyfi için, iyileşmek ve iyileştirmek için, oyun oynama becerilerimizi kaybetmemek için, güçlenmek için ve en önemlisi eğlenebilmek için sanat bizimle! Çalışmakta olduğumuz çocuklar ve ailelerin sanatından öğrenecek daha şey var…

Hakkında

2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Çimen Güldöker, 2013 yılında başladığı İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Çift ve Aile Terapisi alt dalında eğitim görmeye devam etmektedir. Sanat terapileri, aile terapileri, kadın çalışmaları, toplumsal psikoloji, sivil toplum çalışmaları ve önleyici ruh sağlığı çalışmaları ilgi alanlarıdır.

Yer aldığı projeler/işbirlikleri

2008-2010 yılları arasında Küçükçekmece Belediyesi “Bizim Halk’a Sosyal Kalkınma Programı” bünyesinde kadın ve çocuklarla çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2010 yılından beri Aura Psikoterapi, Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi ekibinde yer almakta ve Otistikler Derneği Denetim Kurulu’nda görev yapmaktadır. Uludağ Üniversitesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı ve Aura Psikoterapi, Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi ortaklığı ile yürütülen Sanatla Terapi eğitimin 300 saatlik teorik ve pratik eğitimin tamamlayarak Defne Erdur ile ortak tez yazım aşamasında bulunmaktadır.

2012’de Avusturya Devlet Bursu ile Kultur Kontakt Austuria bünyesindeki “Grand for Cultural Educators” kapsamında Viyana’da çeşitli atölyelere katımış ve farklı yaş gruplayırla sanat uygulamaları yapmıştır. 2010-2011 yılları arasında Hollanda Yüksek Eğitim Enstitüsü (NIHA), Sardes ve Internatiıonal Child Development Initiatives (ICDI)  tarafından yürütülen Erken Çocukluk Gelişimi Diploma Eğitimi’ni tamamlamış ve birçok ulusal ve uluslar arası projede katılımcı ve yürütücü olarak yer almıştır. Yer aldığı projelerden bazıları: “Beauty in Unity/Learning to Play Playing to Learn Training – Ommen, Hollanda” (2005), “Social Change Activities, (YOI) – NoviSad, Sırbistan” (2005),  “Methods, Organisational Structures and Applications in Autism Treatment –Botkyrka Belediyesi, İsveç (2008), Gençliğin Renkli Yüzü,İstanbul (2009, AB Projesi), Taksim’in Küçük Renkleri (2011, AB Projesi), Kaynama Noktası,İstanbul (2012, AB Projesi), IDOCDE, Berlin-Viyana (2013, AB Projesi), El Ele, İstanbul (2013, Avusturalya Büyük Elçiliği), LOADED, Reggio Emilia-İtalya (2014, AB Projesi).