Hülya Çullu

Neden Elim Sende?

“Atölye çalışmalarının ilk aşamasında birbiriyle yan yana dahi oturmak istemeyen kız erkek ayrımıyla arkadaş seçen, birbirleri ile iletişime kapalı çocuklar, çalışmaların devamında paylaşan, grup olarak resimler yapan, birbirlerini sevgiyle saran çocuklar oldular. Bildiğim tek şey onlara kabul ve sevgiyle yaklaşıp onlara sen varsın ve benim için değerlisin mesajını vermekti.”

Hakkında

Hülya Çullu, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Görsel Sanatlar Bölümü 1996, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Dalı Yüksek Lisans 1998 mezunudur. 2008 yılından beri de Uludağ Üniversitesi ve Aura Psikoterapi Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Eğitimine Yard. Doç. Nevin Eracar süpervizyonun da devam etmektedir. Bağlarbaşı İÖO ve İstanbul Lisesisinde öğretmenlik yapmış, 2002’den beri İcadiye İÖO’da eğitim vermeye devam etmektedir

Yer aldığı projeler/işbirlikleri

Bir çok sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Hülya Çullu 12/2007-02/2008 tarihleri arasında, fiziksel engellilerle gerçekleştirilen MSD Kendini Engelleme Projesi’nde Nevin Eracar Gözetiminde atölye çalışmaları geliştirmiş ve yönetmiştir. Halen Otistikler Derneği ve Aura Psikoterapi Merkezi Ortak Projesinde gönüllü eğitmen olarak da çalışmaktadır. 1996 Genç Sanatçılar Bienali, 1996 Çatalca Belediyesi  Karma Resim Sergisi, 1997 Edirne Trakya Ünv.”Edirne Konulu” peyzaj Sergisi, 1997 Bostancı Kültür Merkezi Karma Resim Sergisi, 1998 Adile Sultan Kasrı Karma Resim Sergisi, 2002 Adile Sultan Kasrı Öğretmenler Karma Resim Sergisi, 2008 Necati Bey huzur evi Karma Fotograf Sergisi’ne katılmıştır.