Leyla Sakpınar

Neden Elim Sende?

Taksim ve Çukurcuma semtlerini daha önce yaptığım çalışmalardan dolayı iyi tanıdığım ve sevdiğim semtlerdir. Yaratıcı atölye çalışmalarına ihtiyaç duyulan bölgelerdir. Masal /hikaye yaratma gibi konuların buradaya yaşayan çocukların ilgisini çekeceğini ve eğleneceklerini düşünüyorum.

Hakkında

Resim, yerleştirme, kitap gibi sanat alanlarında çalışmalar yapan sanatçı ve eğitmen Leyla Sakpınar, yirmi yıldan bu yana İstanbul’da çeşitli okul, üniversite ve kültür sanat platformlarında çocuk ve gençleri çeşitli konularda farklı sanat uygulamalarında buluşturuyor.

Songül Bozacı

Neden Elim Sende?

Çocuklarla birlikte güzel işlere imza atan bir kurum. Samimi , içten ve sıcak bir yapısı ile merkezine çocuğu alan bir kurum. Ayrıca bienal süresince çocuk atölyeleri ile ulaşamadıkları çocuklara da ulaşan bir dernek olduğunuz için …

Hakkında

İstanbul’da doğdu. Öğrencilik yılları boyunca sanata ilgi duydu. Tiyatro ve folklor ekiplerinde yer aldı. Üniversite yıllarında Mask-Kara Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi aldı. Sokak tiyatrosu ve çocuk oyunlarında yer aldı. Finans sektöründe çalıştı ve bu sektörde çalıştığında sanat ve çocuklara yönelik çalışmalarda yer almak istediğini canı gönülden fark etti. 2008 yılından itibaren Yaratıcı Drama alanında çocuklarla çalışmaktadır. 2012 yılında İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin koordinatörlük sürecini yönetti. Farklı festivallerde, projelerde Yaratıcı Drama ve Sanat atölyelerinde eğitmen olarak yer aldı. 2013 Eylül ayından itibaren Fama’nın Evi Hikaye Anlatıcıları ile birlikte hikaye ve masal eğitimlerine ve anlatımlarına devam etmektedir. Çağdaş Drama Derneği’nin Yaratıcı Okuma birimi katılımcılarındandır. 2016 yılında gerçekleştirilecek 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nin hazırlık aşamalarına Koordinatör olarak başladı.
Songül Bozacı; Yaratıcı Drama Eğitmeni, Koordinatör ve Hikaye anlatıcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yıldız Teknik Üniversitesi Harita ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur.

Cemal Acet

Neden Elim Sende?

ElimSende, hayalimdeki çocuk odaklı projelerimin hem geçmiş hem de geleceğe dönük adımlarını canlandıran ve onlara hayat veren, sanatın kendisi kadar renkli bir yaşam şekli benim için. Neden mi? Çünkü hepimiz çocuktuk..!

Hakkında

1988 Manisa/Turgutlu doğumlu Cemal ACET müzisyen bir babanın oğludur.küçük yaşlarda müzik,dans ve güzel sanatlar eğitimlerine başlamıştır.2011 yılı Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Türk Halk Oyunları bölümü lisans mezunudur.2011 Uluslar arası Pilates Federasyonu Pilates MATWORK Eğitim Sertifikası almıştır.2011 Norveç Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi – Geleneksel Müzik Ve Dans Bölümü IPEDAM Erasmus Eğitim Programı Trondheim / Norway katılmıştır.2014 Mimar sinan üniversitesi Orff-Schulwerk 16 saatlik eğitim sertifikası almıştır. 2012-2013 yılında milli eğitimden görevlendirilerek ücretli müzik öğretmenliği yapmıştır.2008 yılından itibaren çeşitli halk eğitim merkezlerinde,kolejlerde,dernek ve özel gruplarda halk oyunları, gitar,bağlama, pilates eğitmenliği yapmaya devam etmektedir.Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi pedagojik formasyon programı,İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Ruhsal Bozukluklarda Sanat Terapileri Kursu ve Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde Psikiyatri eğitimlerine halen devam etmektedir.

Yer aldığı projeler/işbirlikleri

2013 TRT 23 Nisan Gala Açılış Gösterisi (Dansçı)

2012 Merkezi Finans ve İhale Birimi ve Kültür Bakanlığı tarafından Sivil Toplum Hizmeti: AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Kültür ve Sanat Bileşeni (OCD-CA) ‘’Hayat Sanattan Öğrenir’’ Projesi COMPANIA ŞAMATA İtalya – Türkiye Ortak Oyun ( Oyuncu,Dansçı,Müzisyen)

2011 FOMGED (İzmir Folklor Müzik Ve Gençlik Kulübü) Kara Sevda Sonsuz Deniz Dans Tiyatrosu

2010 Shanghai Expo 2010 China / İzmir İz-su Kanal Projesi Tanıtımı (Müzisyen-Dansçı)

2009 anadolu ateşi Evolution projesi (dansçı)

2009 T.C Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Güney Deniz Saha Komutanlığı Yenikale / İzmir (18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi 94.Yıl Dönümü Kutlama Etkinlikleri –Kampanalar Çalıyor Dans Tiyatrosu)

2007-2008 Valilik Kupası Halk Oyunları Yarışması 2. lik Ödülü (Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Oyun Eğitmeni)

2005-2010 Ege üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Türk Halk Oyunları (Ekin konservatuar projeleri/dansçı)

Dicle Doğan

Neden Elim Sende?

Hakkında

Dicle Doğan Mimar Sinan GSÜ Devlet Konservatuvarı Çağdaş Dans Anasanat Dalı mezunu. Bağımsız koreograf ve performans sanatçısı.Türkiye de ve yurtdışında önemli koreograflar ve eğitmenlerle çalışarak kendini geliştirmeye devam ediyor.

Yer aldığı projeler/işbirlikleri

Yurt dışında festivallere katıldı.( IMPULSTANZ FESTİVAL, P.A.R.T.S SUMMER SCHOOL, CNDC SCHOOL FESTIVAL) 2010 -2011 senesinde Barın Yurt Huzurevinde yaşayan sakinleri ile ‘’Hareket Yolu ile Terapi ‘’çalışması yaptı.Kültür Kolejinde çocuklar için ‘’Bale ve yaratıcı drama’’ eğitmenliği yapıyor. İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesinde ‘’Hamlet Makinesi’’ oyununda sözleşmeli sanatçı olarak yer almaya devam ediyor..

Defne Erdur

Neden Elim Sende?

“Elim Sende Derneği gerçekleştirdiği sanat çıkışlı projelerde yer alan genç insanlara kendilerini sevmeyi, ifade etmeyi ve değerlerini diğerleriyle paylaşmayı hatırlatabiliyor. Bu benim bir sanatçı olarak kendime, eğitmen olarak da geleceğe umutla bakmama yardımcı oluyor. Gencecik zihin ve kalplerden aldığım coşkulu, meraklı ve istekli bakışların, çalışma sonlarında gerçekleştirilen eserlerin karşılığını ancak bu ekip içinde kalarak ve bu prensiplerle çalışmaya devam ederek verebilirim. Gidilecek çok yön var, alınacak çok yol, görülecek çok renk var. El vermeden olmaz!”

Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 1999 lisans, 2002 yüksek lisans mezunu olan Defne Erdur Bekdik, halen Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Modern Dans Ana Sanat Dalı’nda öğretim görevlisi ve doktora öğrencisidir. Sosyolog ve bağımsız dans sanatçısı olarak performans sanatları, sanatla terapi ve eğitim alanlarında çalışmaktadır. Beden odaklı çalışmalar (Yoga, Deneyimsel Anatomi, Masaj Terapi), Doğaçlama Dans ve Sanatla Terapi alanlarında dünyaca kabul görmüş isimlerle çalışmıştır.

Charlie Rabuel

Neden Elim Sende?

“Elim Sende sanatsal üretim ve kültürel eğitimde yeni alanlar açan bir oluşum.Takımın pedagojik hassasiyeti ve çocukların sanatı keşfetme merakları Elim Sende’ye katılmamda etkili oldu. Müzikal keşifler ve üretimler çocukların ilgilerini ve kültürel gelişimlerini besleyebilir. Toplu müzikal üretim; grubun değerini anlamak ve deneyimlemek, işbirliğinin keyfine varmak ve bireysel paylaşım yapabilmenin çok güzel bir yolu.”

Hakkında

Charlie Rabuel, Sanatçı ve pedagog bir aileden gelen bir çocuk olarak müzikle uğraşmaya 4 yaşında başladı. Müzik okulunun ardından, perküsyon, caz vibrafon, klasik ve caz armoni ve solfej dersleri alarak 2003’te Fransa’da konservatuardan mezun oldu. Eğitimine Lyon CFMI’da 2009’da tamamladığı pedagojik formasyon ile devam etti. 2002’den beri okullarda perküsyon, müzikal farkındalık ve müzikal formasyon dersleri vermektedir.

Yer aldığı projeler/işbirlikleri

2009’dan beri engelli gruplar, sosyal açıdan dezavantajlı gençler, yaşlılar ve kronik hastalar gibi farklı dezavantajlı gruplarla çalışmaktadır. Perküsyon, piyano, gitar, flüt, kontrabas çalmakta, şarkı söylemekte ve beste yapmaktadır. Birçok farklı grupta ve farklı tarza müzik yapmıştır. 2011’de çalışmak, Türkiye’nin kültürel, eğitimsel ve sanatsal zenginliğini keşfetmek ve kendi tecrübelerini sanatçı, pedagog ve çocuklarla paylaşmak için İstanbul’a gelme kararı almıştır.

Hülya Çullu

Neden Elim Sende?

“Atölye çalışmalarının ilk aşamasında birbiriyle yan yana dahi oturmak istemeyen kız erkek ayrımıyla arkadaş seçen, birbirleri ile iletişime kapalı çocuklar, çalışmaların devamında paylaşan, grup olarak resimler yapan, birbirlerini sevgiyle saran çocuklar oldular. Bildiğim tek şey onlara kabul ve sevgiyle yaklaşıp onlara sen varsın ve benim için değerlisin mesajını vermekti.”

Hakkında

Hülya Çullu, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Görsel Sanatlar Bölümü 1996, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Dalı Yüksek Lisans 1998 mezunudur. 2008 yılından beri de Uludağ Üniversitesi ve Aura Psikoterapi Merkezi ortaklığında gerçekleştirilen Sanatla Terapi ve Yaratıcılık Eğitimine Yard. Doç. Nevin Eracar süpervizyonun da devam etmektedir. Bağlarbaşı İÖO ve İstanbul Lisesisinde öğretmenlik yapmış, 2002’den beri İcadiye İÖO’da eğitim vermeye devam etmektedir

Yer aldığı projeler/işbirlikleri

Bir çok sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Hülya Çullu 12/2007-02/2008 tarihleri arasında, fiziksel engellilerle gerçekleştirilen MSD Kendini Engelleme Projesi’nde Nevin Eracar Gözetiminde atölye çalışmaları geliştirmiş ve yönetmiştir. Halen Otistikler Derneği ve Aura Psikoterapi Merkezi Ortak Projesinde gönüllü eğitmen olarak da çalışmaktadır. 1996 Genç Sanatçılar Bienali, 1996 Çatalca Belediyesi  Karma Resim Sergisi, 1997 Edirne Trakya Ünv.”Edirne Konulu” peyzaj Sergisi, 1997 Bostancı Kültür Merkezi Karma Resim Sergisi, 1998 Adile Sultan Kasrı Karma Resim Sergisi, 2002 Adile Sultan Kasrı Öğretmenler Karma Resim Sergisi, 2008 Necati Bey huzur evi Karma Fotograf Sergisi’ne katılmıştır.

Şebnem Yüksel

Neden Elim Sende?

“ Günümüzde çocukların, hareketli ve sanal olmayan bir şekilde iletişim kurmaya fazlasıyla ihtiyaçları var. Ben de çocukların, farklı bir iletişim aracı olarak bedenlerini kullanmalarına önayak olmak için, yaratıcı, aktif ve heyecanlı bireyler yetiştirmek için,toplumun kültürel gelişimine katkı sağladığı için ve tabi ki çocuklarla birlikte vakit geçirmekten çok keyif aldığım için Elim Sende Derneği ile birlikteyim…..Çocuklardaki değişime inanamazsınız!!!”

Hakkında

MSGSÜ Devlet Konservatuarı Modern Dans ASD, London Contemporary Dance School ve  State University of New York Purchase College’de lisans eğitimini tamamladıktan sonra(2001), MSGSÜ Devlet Konservatuarı’ndan Yüksek Lisans derecesini aldı (2006). Araştırma Görevlisi ve Sanatta Yeterlik öğrencisi Şebnem Yüksel farklı sanat disiplinleri ile beden arasındaki etkileşimi araştırıyor. 2003 yılından beri bu okulda kompozisyon, doğaçlama ve repertuar derslerini yürütmenin yanı sıra. 2010’dan beri çocuklarla çalışıyor ve çocuklarla, oyun oynamanın yaratıcı özgürlüğünü tekrar tekrar keşfediyor.

Yer aldığı projeler/ işbirlikleri

Mary-Clare McKenna- (2013)

Esra Yurttut-sOYUN (2012)

İlkay Türkoğlu-Kupa Kızı (2012)

Defne Erdur- İnişli Çıkışlı Hayatlar, An Sizin (2010)

Aydın Teker-aKabı, trio, PHMMM (2003-2012)

Çıplak Ayaklar Kumpanyası-Çeşitli projeler (2003-2004)

Damla Hacaloğlu- Gökkuşağı, Sokaklar Serisi, (2004-2005)

Kendi projeleri

Gri (2013)

Heykeltraş:  Dans (2011)

Şerit (2010)

ÜçYüzOtuzÜç (2010)

Arada Bir (2009)

Bir Bölü Üç (2008)

Yerleştirme Çalışmaları

İçinden Geçerken (2011)

Ebelendiniz! (2007)

MSGSÜ 

Güzel Bir Günün Köşesinde (2011)

Sessiz Harf (2009)

Ya Durduğunda Durunca Hiç Duramazsa (2008)

Bir Bardak Soğuk Su (2007)

Biraz Yeşil (2005)

Hiç Hatırlamıyorum (2003)