Çocuklar için Müzik Atölyesi

Neden mi?

Müzik zihinsel, bedensel ve sosyal becerileri geliştirmek için çok etkin bir araç; herkesin öğrenebileceği, kendini ifade için kullanabileceği evrensel bir dil ve herşeyden önemlisi keyif ve yeni keşifler için dipsiz bir kaynak. Bu atölyede, çocuklar bu keşfe çocuklarla müzik pedagojisi alanında uzmanlaşmış profesyonel bir müzisyen eşliğinde çıkacaklar.

6-8 yaş arası çocuklar için 10’ar derslik bloklar şeklinde planlanan bu atölyenin her buluşması katılımcı çocukların ihtiyaç ve yetenekleri doğrultusunda planlanacak ve kişiselleştirilmiş bir temel müzik öğrenimi sağlanacaktır.

Bu çalışmaların amacı konservatuvar eğitimindeki gibi bir müzik aleti ya da solfej öğretmek değil ancak ritim, dinleme, ayrıntıları keşif, netlik, yaratıcılık gibi temel müzik becerilerini geliştirmek ve böylece ileride gerçekleştirilebilecek müzik eğtimine baz oluşturmak veya süregitmekte olan eğitimleri desteklemek, bütünlemektir.

Bu çalışmalarda çocuklar içinde yaşadıkları ses alanını algılamayı, anlamlandırmayı ve bu alanla başa çıkmayı öğrenecek; böylece de müziği ve bu disiplinin dilini kavrayabilecekler.

Atölye tarihleri:

6-8 yaş – Modül I : 10 oturum 25 Ocak, 1, 8, 15, 22, Şubat; 1, 8, 15, 22 , 29 Mart / Pazar günleri saat : 12:30-13:30 (Ebeveynler bu modülün son oturumunda gerçekleşecek paylaşıma davetlidir.)

Atölye süresince ElimSende mekanında kalmayı tercih edecek ebeveynler için paylaşım ve etkinlikler düzenlenecektir.

Yaş Grubu

6-8

Paylaş

Eğitmenler

Charlie Rabuel