Perküsyon Atölyesi

Neden mi?

Eğer ritim ve perküsyonların engin dünyasnın keşfe açılmak istiyorsanız bu atölye tam size göre! Bu buluşma boyunca her hafta, bir buçuk saat boyunca müzik öğretmeni ve profesyonel perküsyonist Charlie Rabuel, dünyanın dört bir köşesindeki ustalarından edindiği ve yıllar içinde özümsediği müzik deneyim ve bilgilerini paylaşıyor olacak.

Afrika ve Orta Amerika’nın derin gruvlarından Çin, Hindistan ve Endonezya’nın karmaşık paternlerine; beden perküsyonunun eğlenceli hareketlerinden ve gündelik hayat enstrümanlarının (cf: STOMPS) yepyeni seslerinden geçen bu çeşitlilik dünyası sizi bekliyor!

Müzisyen olmayan kişilerden ileri düzey enstrüman deneyimi olanlara, çocuklara, yetişkinlere herkese yer var. Grup pratiğinin eşsiz deneyimine katılmaya var mısınız? Birlikte keyifli ve rahat bir şekilde çalışabilmek için Charlie yıllardır konserlerinde kullandığı yüksek kalite enstrümanlarını da (konga, cembe, davul, darbuka vs…) bu atölye katılımcıları ile paylaşıyor olacak. O halde aramıza katılabilir ve evrensel bir dil öğrenebilir, yeni zihinsel, bedensel ve sosyal beceriler edine bilirsiniz. Ya da sadece yeni bir deneyim edinmek için aramıza katılabilirsiniz.

Atölye Tarihleri:

Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs ayları boyunca her Çarşamba, saat 20:00- 21:30 arasında.

Eğitmen: 

Charlie Fransa’da jazz ve çağdaş müzik alanında konservatuvar eğitimini takiben CFMI Universitesinde Çocuklarla Müzik Yaratımı ve Pratikleri Pedagojik Formasyonunu tamamladı. 10 senedir Fransa ve Türkiye’de ana okullarda, ilk okullarda, özel eğitim ve sağlık kurumları ve müzik okullarında eğitmenlik yapmakta. Yaklaşımı keşfe ve hareket, enstrüman ve ses pratikleri içinde araştırmalara dayanmaktadır. Doğaçlama, seslerin keşfi ve kolektif kompozisyon yaratımı gibi farklı yaklaşımların araç ve tekniklerinden faydalana Charlie, çocukları kendi müzikal dillerini yaratmaya, birbirlerinden öğrenmeye ve konvansyonel müzik kodlarını anlamaya yönlendirerek çalışır.

 

Yaş Grubu

Yetişkin

Tarih

12/03/2014

Paylaş

Eğitmenler

Charlie Rabuel